Potrzebne dokumenty dla kredytu hipotecznego

W zależności od rodzaju umowy o pracę (czas określony/nieokreślony) oraz wyboru banku dokumenty związane z zatrudnieniem mogą nieco się różnić.

Umowa o pracę czas nieokreślony

Najprostsza sytuacja jest w momencie gdy posiadamy umowę o pracę na czas nieokreślony, wówczas wystarczy tylko zaświadczenie o zatrudnieniu na druku bankowym, a w niektórych bankach poproszą jeszcze o PIT za rok poprzedni.

Poniżej znajdują się zaświadczenia o zatrudnieniu do wybranych banków:

Umowa o pracę na czas określony

Nieco więcej dokumentów będziemy potrzebować gdy posiadamy umowę o pracę na czas określony, jednak taka forma zatrudnienia wcale nie przekreśla naszych możliwości ubiegania się o kredyt.

Jeśli jest to nasza kolejna umowa z danym pracodawcą to część banków poprosi zarówno o obecną umowę o pracę jak i poprzednią. Banki mogą również poprosić o promesę zatrudnienia, mówiącą o tym, że pracodawca planuje kontynuować z nami współpracę na warunkach nie gorszych niż obecne.

W przypadku umów zlecenie lub umów o dzieło, banki na pewno poproszą o umowy podpisane ze zleceniodawcami oraz wyciągi lub rachunki potwierdzające uzyskiwane dochody. Dodatkowo będziemy potrzebować zaświadczeń od zleceniodawców wypełnionych na drukach bankowych.

W zależności od formy prowadzonej działalności gospodarczej będziemy potrzebować różne dokumenty, dodatkowo każdy bank ma inne procedury więc np. w jednym banku będą potrzebne szczegółowe wyciągi z konta firmowego za ostatnie 6 miesięcy, w innym banku nie będą chcieli wyciągów z konta wcale. Jeden bank będzie chciał zaświadczenia z  ZUS i US o niezaleganiu już na starcie, a inny będzie tego wymagał dopiero przy umowie kredytowej.

Każdy bank na pewno będzie wymagał PIT za ostatni rozliczony rok + dane finansowe za rok bieżący (KPiR, ewidencja przychodów itp.).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie dokumenty będą potrzebne w Twoim przypadku napisz do nas na czacie lub wypełnij formularz.

Zaufanie godne najlepszych

Wojciech

Świebodzin | lubuskie

Bardzo solidna obsługa klienta, gdyby nie Pan Tomek, to do dziś pewnie walczyli byśmy z formalnościami kredytowymi. Profesjonalizm, rzetelność, duża cierpliwość. Od samego początku do samego końca Pan Tomek prowadził nas do celu. Polecam bez zastrzeżeń.

Dawid

Nowa Sól | lubuskie

Polecam w 100 % każdemu , miła i rzetelna obsługa klientów.

Michał

Kożuchów | lubuskie

Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Tomka . Pełen profesjonalizm od początku sprawy aż do jej zakończenia

Instytucje, które nam zaufały