Kupując mieszkanie warto zatroszczyć się o jego ubezpieczenie. Jest to dosyć ważne, ponieważ zakup mieszkania to kosztowna inwestycja na długie lata. Dodatkowo biorąc kredyt hipoteczny w każdym banku będzie wymagane podstawowe ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych oraz ubezpieczenie od powodzi. Czasami dochodzi do kuriozalnej sytuacji, że mieszkanie znajdujące się w wieżowcu na XI piętrze musi również zostać ubezpieczone na wypadek powodzi. Zachęcamy jednak do ubezpieczenia nieruchomości w sposób bardziej kompleksowy tj. dodatkowo od kradzieży, zalania czy Odpowiedzialności Cywilnej w sytuacji gdyby zdarzyło nam się np. zalać sąsiada.

Jedynie w przypadku niezabudowanych działek bank nie będzie wymagał takiego ubezpieczenia.

Warto zabezpieczyć swój majątek na wypadek nieszczęśliwego zajścia, ponieważ  za niewielką kwotę ubezpieczyciel zobowiązuje się w ramach umowy wypłacić określoną sumę pieniędzy lub  wykonać określoną usługę w razie zdarzenia, które ta umowa obejmuje. Zabezpiecza to ubezpieczonego na wypadek zaistnienia nieszczęśliwego zdarzenia, które wyrządziłoby szkody trudne do pokrycia z własnej kieszeni.

Przychodząc do nas dowiesz się wszystkiego na temat ubezpieczeń zarówno nieruchomości jak i na życie. Nasz ekspert pomoże Ci wybrać najlepsze ubezpieczenie odpowiednie do Twojej nieruchomości oraz ubezpieczenie na życie właściwe dla Ciebie i Twojej rodziny. W ofercie mamy ubezpieczenia m.in. takich towarzystw jak Ergo Hestia, Allianz czy Nationale Nederlanden.