Kredyt hipoteczny jest bardzo szczególnym rodzajem kredytu. Proces związany z jego zaciągnięciem trwa dość długo, ponieważ najczęściej około miesiąca. Wymaga zebrania dużej ilości dokumentów i weryfikacji w różnych bazach. Jednym z warunków, jakie trzeba spełnić jest również wiek kredytobiorcy. Klienci najczęściej zadają pytanie „Ile maksymalnie mogę mieć lat by wziąć kredyt hipoteczny?” Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko przez to, że kredyt może być zaciągany na różną ilość lat. Dlatego też w bankach ograniczenie to jest określone, jako MAKSYMALNY WIEK KREDYTOBIORCY W MOMENCIE SPŁATY KREDYTU, czyli ograniczenie to pokazuje ile kredytobiorca maksymalnie może mieć lat podczas spłaty ostatniej raty kredytu.

Dodatkowo ważna jest też zdolność kredytowa, a co za tym idzie bank ustala, na jaki minimalny bądź maksymalny okres udzieli kredytu hipotecznego. W każdym banku plasuje się to trochę inaczej. Poniżej przedstawiamy tabelę, w której pokazano na ile maksymalnie lat można zaciągnąć kredyt hipoteczny i jaki jest maksymalny wiek kredytobiorcy w momencie spłaty kredytu.

BANK MAKSYMALNY WIEK KREDYTOWANIA MAKSYMALNY WIEK KREDYTOBIORCY
Alior Bank SA 30 lat 80 lat
Bank BGÅ» BNP Paribas SA 30 lat 75 lat
BOŚ SA 35 lat 70 lat
30 lat 70 lat
ING Bank Śląski SA 35 lat 70 lat
mBank SA 35 lat 67 lat
Bank Millennium SA 35 lat 75 lat
30 lat 70 lat
PKO BP SA 35 lat 75 lat
Bank pocztowy - strona główna 35 lat 80 lat
Logo Santander Bank Polska 30 lat 70 lat

Tym samym widać, iż nie można jednoznacznie powiedzieć, w jakim wieku maksymalnie może być kredytobiorca zaciągający kredyt hipoteczny. Wszystko zależy od tego na jak długo go będzie mógł zaciągnąć i jaka jest górna granica wieku w momencie spłaty kredytu w konkretnym banku.