Najpopularniejszym celem kredytu hipotecznego jest zakup mieszkania lub domu. Nie jest to skomplikowany proces jednak, aby podjąć odpowiednią decyzję należy skrupulatnie przemyśleć każdą kwestię i wziąć pod uwagę wiele czynników.

Obecnie ciężko jest mieć własne mieszkanie w młodym wieku. Niejednokrotnie jedynym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ aby zapewnić sobie kupno własnej nieruchomości trzeba posiadać dużą kwotę pieniędzy a bank może nam ją zapewnić rozkładając raty na kilkadziesiąt lat, co nie obciąży za bardzo naszego budżetu.

Jeśli więc decydujemy się na kredyt hipoteczny na zakup domu lub mieszkania musimy pamiętać, że transakcja jest w pełni bezgotówkowa. Co oznacza, że bank od razu po przyznaniu kredytu przelewa gotówkę bezpośrednio na konto sprzedającego.

W tym przypadku to bank staje się właścicielem mieszkania i jest nim aż do momentu, w którym kredytobiorca spłaci ostatnią ratę. Ważne jest, więc aby rozsądnie określać kwotę kredytu, ponieważ w sytuacji, gdy przestaniemy spłacać raty bank, jako pierwszy może nam zająć mieszkanie.

Ciężko jest podjąć decyzję odnośnie kredytu hipotecznego czy jakiegokolwiek innego. Przez głowę przechodzi nam wiele pytań, na które szukamy odpowiedzi. Nasi eksperci chętnie na nie odpowiedzą. Więc jeśli myślisz o zaciągnięciu kredytu hipotecznego skontaktuj się z nami.