Kredyt hipoteczny jest obecnie kredytem z najniższym oprocentowaniem, czyli jest to najtańszy rodzaj kredytu jaki występuje na rynku. Dzieje się tak, ponieważ ma silne zabezpieczenie i ściśle określony cel. Wszystko to dzięki zabezpieczeniu na hipotece.

Kredyt hipoteczny charakteryzuje się właśnie obowiązkowym zabezpieczeniem na hipotece. Może być zaciągany, jeśli nie ma się własnego mieszkania czy domu, ponieważ zabezpieczeniem będzie nabywana nieruchomość. Trzeba jednak przedstawić szereg dokumentów związanych z nabywaną nieruchomością oraz dokumenty dotyczące tożsamości i finansowe osoby zainteresowanej pożyczeniem pieniędzy.

Kredyt hipoteczny ma ściśle określony cel. Można nim finansować jedynie zakup domu, mieszkania, budowę, jak również wykończenie czy remont, trzeba jednak pamiętać, że w dwóch ostatnich przypadkach można skredytować tylko części stałe, wbudowane, więc np. mebli wolno stojących tym kredytem nie da się sfinansować.

Dodatkowo trzeba pamiętać o wymaganym wkładzie własnym, minimum 10% ceny wartości mieszkania oraz o kosztach około kredytowych, czyli koszty związane z notariuszem wpisem hipoteki, podatkiem.

 

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany kredytem hipotecznym jednak nie wiesz jak się za niego zabrać zapraszamy do kontaktu z nami.